Giresun Haber

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil

Ziya Sevim
Bu biyografi 348 kez okundu.
Haberin Tarihi :   2017-08-02 - 21:42
Ziya Sevim

Köşe Yazarlığı hayatına 2014 Yılında Çorum Gazetesinde başladı. Daha sonra birçok haber sitesinde köşe yazarlığı yaptı.

Sevim, yurt içinde ve yurt dışında birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı. Akademik çalışmalarını devam ettiren yazarın finans, ekonomi ve kalkınma konuları başta olmak üzere çok sayıda makalesi yayınlandı.

Üreten ekonomi hareketi ile bilinen Sevim, Malatya’da başlattığı ‘Anadolu’nun Üreten Ekonomi Hareketi’’ ile Türkiye’yi gezmeye başladı. Gezilerini halen sürdüren Sevim’in 2 yıl içinde 40 ili gezip araştırma yaptığı biliniyor.

Üniversite öğrencileri ile yakın ilişkiler kuran ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin sesini en çok duyuran köşe yazarı olarak da bilinir.

Birçok Enstitüde çeşitli görevlerde bulunan Sevim, 2016 yılında Türkiye’nin en kapsamlı araştırma enstitüsü olan Türk İktisadi Gelişim ve Kalkınma Enstitüsü Kurucu Başkanlığı görevini yürüttü. Enstitünün en büyük başarısı kısa sürede 40 yakın Üniversitede temsilcisi bulunması ve birçok akademisyeni de bünyesine katmasıydı. 

Ziya Sevim halen İstiklal Gazetesinde aktif olarak köşe yazısı yazmakta olup Televizyon programlarında Siyaset ve ekonomik gündemi yorumlamaktadır.

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Bulancak Ajans
Son Yorumlar
Dursun memiş
Inşallah giresun bulancak aydindereyede dikerler fidam
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
1. LİG PUAN DURUMU
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Giresun Haber | http://giresunhaber28.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2018 - 2019
Giresun Haber